Upravit stránku

30. 11. 2023 - vernisáž výstavy "Vážky"

Je nám velkým potěšením přivítat v naší milé kavárně fotografa a odonatologa Patricka Marka. Patrick Marek je jeden z nejrespektovanějších českých fotografů specializujících se na svět velkých pódií, jazzu a vážek. Pro radost zahraje kapela Jinotaj.

6. 10. - vernisáž "(Ne)všední stopy"

Srdečně vás zveme na další vernisáž s bohatým programem! Tentokrát v kavárně přivítáme šikovnou Chrudimačku Barboru Debnárovou, která se věnuje fotografii na amatérské úrovni, ale mohu říci, že její fotografie stojí za shlédnutí. Barčina tvorba zachycuje přírodu, architekturu a v neposlední řadě pocity, se kterými se člověk v průběhu života střetává. Abychom si Barču užili co nejvíce... Přečte nám i své básně a dokonce se podíváme na její divadelní prvotinu "Nějak bylo, nějak bude" v podání herce Miroslava Novotného a herečky Kristýny Kudrnáčové.
Slibuji vám nevšední kulturní zážitek.

23. 3. 2023 Vernisáž výstavy Tomáše Rybičky

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy malíře Tomáše Rybičky.

 

Během vernisáže bude promítán krátký film „Tomáš“.

 

K poslechu zahrají žáci ZUŠ - Matylda Chvojková na housle (ze třídy H. Kohoutkové) a Tadeáš Mrázek na akordeon (ze třídy E. Žaludové).

 

KDY: 23. 3. od 17:00

 

KDE: Kavárna Slunečnice, Jilemnického 2226, Pardubice

 

Pokud Vám nevyhovuje termín – nezoufejte. Obrazy budou vystaveny do konce května.

Speciální nabídka pro seniory

Rádi bychom pozvali seniory do naší kavárny, kde jim každé první pondělí v měsíci nabídneme pravidelný trénink paměti a každou středu dopoledne štrúdl ke kávě zdarma. 

Aktivizace ve cvičné kuchyni a nabídka dezertů v naší kavárně

V Denním stacionáři Slunečnice jsme konečně mohli začít v rámci aktivizace našich uživatelů připravovat další chutné dezerty. Aktuálně se výroby účastní čtyři uživatelé, kteří obsluhují i v kavárně. Aktivizace je moc baví a doufáme, že i našim zákazníkům budou nové dezerty ve skle, koláče a jiné dobroty chutnat.

Výstava obrazů klientů Integračního centra Kosatec v kavárně Slunečnice

Od 15. května do 7. června 2019 probíhá v kavárně Slunečnice výstava obrazů klientů Integračního centra Kosatec v Pardubicích s názvem "Kdo umí, ten umí", na kterou Vás tímto srdečně zveme. Tato výstava je přehlídkou umělecké tvorby klientů sociální služby Sociální rehabilitace, kterou provozuje Česká abilympijská asociace, z.s.

Obrazy klienti malovali v prvních třech měsících roku 2019 v rámci svých sociálně rehabilitačních činností ve výtvarné dílně Centra Kosatec. Autory obrázků jsou lidé s lehkou mentální retardací, s duševními onemocněními, lidé po dětské mozkové obrně, s epilepsií nebo s Parkinsonovou chorobou. Nikdo z nich nemá žádné umělecké ani malířské vzdělání. Obrazy znázorňují jejich svět - co je zajímá, čemu se věnují ve svém volném čase nebo jak vidí svět okolo sebe.

Výstava"Kdo umí, ten umí" byla v dubnu k vidění přímo v Centru Kosatec. 

Zdroj: Centrum Kosatec

Denní stacionář Slunečnice je rád, že může tuto výstavu ve své kavárně představit, klienti Integračního centra Kosatec mají náš obdiv!

Slavnostní otevření kavárny Slunečnice dne 3. 4. 2019

Ve středu 3. 4. 2019 jsme slavnostně otevřeli nově zrekonstruované bezbariérové prostory na adrese Jilemnického 2226, kde budou mít naši uživatelé opět příležitost v rámci sociálně-aktivizační činnosti posilovat svoje dovednosti a schopnosti, stejně tak mít přímý kontakt se společností. V kavárně Slunečnice budou totiž někteří z nich obsluhovat zákazníky, někteří se budou podílet na provozu kavárny úklidem prostor, prezentovat své výrobky, které samostatně či s dopomocí pracovníků v denním stacionáři vyrobili. Kavárna také nabízí oddělený prostor pro soukromé, společenské anebo vzdělávací účely, který je vybaven projekční technikou. Těšíme se, že si kavárna Slunečnice najde opět své stálé  hosty, kteří se k nám budou rádi vracet. 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti