Upravit stránku

Aktivizace ve cvičné kuchyni a nabídka dezertů v naší kavárně

V Denním stacionáři Slunečnice byla úspěšně ukončena výstavba nové cvičné kuchyni a tak jsme konečně mohli začít v rámci aktivizace našich uživatelů připravovat i nenáročné, ale velmi dobré, kvalitní a chutné dezerty. Zatím se výroby účastní tři uživatelé, kteří obsluhují i v kavárně, a již se těší na další recepty, které vyzkoušíme. V pondělí 21. 9. 2020 bychom měli vyzkoušet výrobu speciálního štrůdlu.

 

Pravidelný trénink paměti seniorů v naší kavárně v pondělí 5. 10. 2020

Denní stacionář Slunečnice v březnu nabídl seniorům v prostorách naší kavárny pravidelné setkávání s cílem vyzkoušet si různé paměťově techniky a naučit se, jak si lze případně  paměť procvičovat. Několik seniorů zájem již projevilo, nicméně kvůli koronavirové nákaze byla kavárna uzavřena a tudíž se setkání nemohlo uskutečnit. Naplánovali jsme tedy první setkání na pondělí 5. 10. 2020 od 9:00 hodin a doufáme, že i přes vývoj epidemiologické situace se toto setkání uskuteční.

Oznámení - provoz kavárny dne 25. 5. 2020 již ve vnitřních prostorech

V pondělí 25. 5. 2020 bude zajištěn provoz kavárny nejenom ve venkovních prostorech, ale bude již možné dát si kávu či nějaké jiné občerstvení ve vnitřních prostorech kavárny, kde Vás již obslouží naši uživatelé. Výdej polévek bude možný od 9:00 do 13:00 hodin. Hygienická a preventivní opatření naleznete zde

Budeme se těšit na Vaš návštěvu!

 

Výstava obrazů klientů Integračního centra Kosatec v kavárně Slunečnice

Od 15. května do 7. června 2019 probíhá v kavárně Slunečnice výstava obrazů klientů Integračního centra Kosatec v Pardubicích s názvem "Kdo umí, ten umí", na kterou Vás tímto srdečně zveme. Tato výstava je přehlídkou umělecké tvorby klientů sociální služby Sociální rehabilitace, kterou provozuje Česká abilympijská asociace, z.s.

Obrazy klienti malovali v prvních třech měsících roku 2019 v rámci svých sociálně rehabilitačních činností ve výtvarné dílně Centra Kosatec. Autory obrázků jsou lidé s lehkou mentální retardací, s duševními onemocněními, lidé po dětské mozkové obrně, s epilepsií nebo s Parkinsonovou chorobou. Nikdo z nich nemá žádné umělecké ani malířské vzdělání. Obrazy znázorňují jejich svět - co je zajímá, čemu se věnují ve svém volném čase nebo jak vidí svět okolo sebe.

Výstava"Kdo umí, ten umí" byla v dubnu k vidění přímo v Centru Kosatec. 

Zdroj: Centrum Kosatec

Denní stacionář Slunečnice je rád, že může tuto výstavu ve své kavárně představit, klienti Integračního centra Kosatec mají náš obdiv!

Slavnostní otevření kavárny Slunečnice dne 3. 4. 2019

Ve středu 3. 4. 2019 jsme slavnostně otevřeli nově zrekonstruované bezbariérové prostory na adrese Jilemnického 2226, kde budou mít naši uživatelé opět příležitost v rámci sociálně-aktivizační činnosti posilovat svoje dovednosti a schopnosti, stejně tak mít přímý kontakt se společností. V kavárně Slunečnice budou totiž někteří z nich obsluhovat zákazníky, někteří se budou podílet na provozu kavárny úklidem prostor, prezentovat své výrobky, které samostatně či s dopomocí pracovníků v denním stacionáři vyrobili. Kavárna také nabízí oddělený prostor pro soukromé, společenské anebo vzdělávací účely, který je vybaven projekční technikou. Těšíme se, že si kavárna Slunečnice najde opět své stálé  hosty, kteří se k nám budou rádi vracet.